Održano Državno prvenstvo Specijalne olimpijade BiH u plivanju

U  Sarajevu na Olimpijskom bazenu Otoka održano je Državno prvenstvo SOBiH u plivanju. Tehnički organizator takmičenja je bilo Udruženja “OAZA”.

Takmičenje je održano  u disciplinama 25/50m kraul, 25/50 m prsno, 25/50m leđno i 25m delfin za žene i muškarce.

Na takmičenju su učestvovale ekipe:

  • Dom za socijalno, zdravstveno zbrinjavanje osoba sa invaliditetom i drugih osoba” Sarajevo,
  • Zavod za zbrinjavanje mentalno invalidnih lica Drin,
  • Plivački klub SPID
  • Zavod za zbrinjavanje mentalno invalidne djece i omladine Pazarić
  • JU Centar Vladimir Nazor, i
  • Udruženje za podršku osobama sa intelektualnim teškoćama na području Kantona Sarajevo OAZA

 

Rezultati:

MUŠKARCI:

Disciplina 25m kraul:

  1. Ismail Adzaj J.U. Centar Vladimir Nazor 17:50 s
  2. Harun Abdagić Udruženje OAZA 17:73 s
  3. Harun Tanović Udruženje OAZA 18:69s

 

Disciplina 50 m kraul:

  1. Jasmin Stanar PK SPID 34:10s
  2. Kenan Kovačević PK SPID 34:94s
  3. Harun Abdagić Udruženje OAZA 40:46 s

Disciplina 25m prsno:

  1. Adnan Pribišić Udruženje OAZA 24:59 s
  2. Zlatan Horo Udruženje OAZA 27:81 s
  3. Ismail Adzaj JU Centar Vladimir Nazor 29:99 s

 

Disciplina 50m prsno:

  1. Adnan Pribišić Udruženje OAZA 58:68 s
  2. Nedim Njemčević PK SPID 1:01:02 s
  3. Zlatan Horo Udruženje OAZA 1:03:75s

 

Disciplina 25m leđno:

  1. Ismail Adzaj JU Centar Vladimir Nazor 23:28 s
  2. Harun Abdagić Udruženje OAZA 27:52
  3. Zlatan Horo Udruženje OAZA 33:80 s

 

Disciplina 50m leđno:

  1. Jasmin Stanar PK SPID 43:23s
  2. Nedim Njemčević 54:40 s
  3. Kenan Kovačević PK SPID 54:42 s

 

Disciplina 25m delfin:

  1. Jasmin Stanar PK SPID 17:85 s
  2. Kenan Kovačević PK SPID 18:36 s

 

ŽENE:

Disciplina 25 m kraul:

  1. Nađa Suljović Udruženje OAZA 26:02 s
  2. Edna Šunjić Udruženje OAZA 27:65 s
  3. Minela Sablja JU Centar Vladimir Nazor 31:53 s

 

Disciplina 50 m kraul:

  1. Nađa Imamović PK SPID 1:01:30
  2. Nađa Suljović Udruženje OAZA 1:01:30 s
  3. Edna Šunjić Udruženje OAZA 1:13:23 s

 

Disciplina 25 m leđno:

  1. Minela Sablja JU Centar Vladimir Nazor 49:72s
  2. Merjem Islamagić PK SPID 52:15
  3. Azemina Hrustić PK SPID 52:15 s

 

Disciplina 50m leđno:

  1. Nađa Imamović PK SPID 1:15:46

 

 

Posted in Projekti, Vijesti, Young Athletes.