U četvrtak, 18. aprila 2019. godine. Održana je manifestacija “Svi imaju pravo na igru”. Specijalna olimpijada u BiH

Read more

PRIJATELJSKO TAKMIČENJE SPECIJALNE OLIMPIJADE – PARALLEL 2019

April 8, 2019

U Tuzli će se u periodu od 23-26 aprila održati Prijateljskom takmičenju Specijalne olimpijade „PARALLEL“.

Read more

Prijem u Ministarstvu civilnih poslova Bosne i Hercegovine

U srijedu 03.04. 2019. u Sarajevu je Ministar civilnih poslova Bosne i Hercegovine Adil Osmanović primio predstavnike Specijalne olimpijade u BiH koji su osvojili medalje u četiri sporta na Svjetskim igrama Specijalne olimpijade u Abu Dabiju (Ujedinjeni Arapski Emirati).

Read more

Prijem u Ministarstvu kulture i sporta KS

Danas je u Ministarstvu kulture i sporta KS, upriličen prijem za učesnike i osvajače medalja na  Ljetnim olimpijskim igrama u Abu Dhabiju  Specijalne olimpijade.Predstavnici BiH osvojili su tri zlatne, dvije srebrene i pet bronzanih medalja, takmičeći se u atletici, stonom tenisu, ženskom fudbalu i  plivanju.

Read more

Zatvorene Svjetske igre Specijalne olimpijade i doček Olimpijaca u Tuzli

Mart 21, 2019

Spustila se zavjesa na još jedne Svjetske Igre Specijalne Olimpijade. Onako kako je najavljeno spektakularno otvaranje igara centralnom press konferencijom, na isti način je najavljeno i u spektakl pretvoreno njihovo zatvaranje uz učešče velikih svjetskih muzičkih zvijezda.

Read more

Bronza za Snežanu Džidu

SO Bosna i Hercegovina je bogatija za još jednu bronzanu medalju sa Svjetskih igara Specijalne olimpijade. U disciplini skok u dalj Snežana Džida osvojila je treće mjesto skokom od 2.38 metara.

Read more

Fudbalska reprezentacija BiH u Inkluzivnom Fudbalu igrat će za zlato

Mart 18, 2019

Ženska fudbalska reprezentacija u inkluzivinom „Unified“ fudbalu igrat će finale na Svjetskim Igrama Specijalne Olimpijade u svojoj diviziji. Bosanskohercegovačke djevojke slavile su veliku pobjedu u posljednjoj utakmici u grupnoj fazi. Nije počelo dobro, gubili smo 0:2 u ranoj fazi utakmice, a početkom drugog poluvremena bilo je 0:3, nakon toga naš tim je zaigrao mnogo bolje. U samo desetak minuta stigli smo do 3:3 a pet minuta do kraja i do velike pobjede i konačnog rezultata od 4:3 za naše djevojke. Da je danas veliki dan za našu reprezentaciju na Svjetskim igrama u Abu Dhabiju govori i podatak da su u prijepodnevnim satima stonoteniseri u dublu zauzeli drugo mjesto, srebrom se okitio i Irfan Kulić u singlu dok su bronzane medalje osvojili Ena Ćatović u plivanju i Njegoš Mihajlović u skoku u dalj i u trci na 400 metara.

Read more

Sportisti Specijalne Olimpijade Bosne i Hercegovine nastavljaju sa sjajnim nastupima na Svjetskim Igrama Specijalne Olimpijade.

Mart 17, 2019

Sportisti Specijalne Olimpijade Bosne i Hercegovine nastavljaju sjajne nastupe na Svjetskim Igrama Specijalne Olimpijade. Bosna i Hercegovina nakon jučerašnje prve osvojene bronzane medalje na igrama, u današnjim nastupima ima osvojenu i onu najsjaniju.

Read more

Prva medalja za Bosnu i Hercegovinu na Svjetskim Igrama Specijalne Olimpijade

Mart 16, 2019

Bosna i Hercegovina ima prvu medalju na ovogodišnjim Svjetskim Igrama Specijalne Olimpijade. Prvo odličje, treće mjesto i bronzanu medalju osvojila je atletičarka Hiba Sultanović u utrci na 200  metara.