Danas je na stadionu “Tušanj” u tehnčkoj organizaciji KSS  “Tuzla” održano “DRŽAVNO PRVENSTVO SPECIJALNE OLIMPIJADE BIH U ATLETICI”, pod sloganom “KRALJICA SPORTA I  SA NAMA” na kome je učešće uzelo 100 takmičara iz devet  klubova i udruženja. Ekipe koje su nakon nekoliko mjeseci spriječenosti zbog pandemije Corona virusa – Covid 19, danas  nastupile u Tuzli su Centar “Koraci nade”,  Specijalna škola “Vladimir Nazor”,  Udruženje “Hrabro srce”,  Udruženje “Urodiol”,  Udruženje “Osmijeh nade”, Zavod Bakovići, Zavod za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju Tuzla.

Specijalna olimpijade BiH je jedina akreditovana sportaka organizacija za sprovođenej sportskih programa   I takmičenja za osobe sa poteškoćama u razvoju i ovo današnje takmičenje  koje organizuje KSS Tuzla, na čelu sa predsjednicom  Nerminom Mujić je jedno od redovnih takmičenja iz Kalendara SOBiH za 2020. godinu,  koje će omogućiti da osobe sa poteškoćama u razvoju  pokažu svoje mogućnosti.

Prema programu  takmičenja održane su sljedeće discipline: I divizija –  Muškaci – žene – 100 m, 200 m, skok u dalj, ŽII divizija  muškarci –  žene – 100 m – 200 m, skok u dalj , bacanje kugle, III divizija – muškarci – žene – 50 m, skok u dalj iz mjesta,  bacanje loptice

Rezultati po divizijama  grupama:

I DIVIZIJA 100 M – MUŠKARCI

GRUPA I
1.      Enes Fejzić 2006 Hrabro srce
2.      Melis Behanović 2001 Hrabro srce
3.      Dženan Đerzić 2001 Hrabro srce

I DIVIZIJA 200 M – MUŠKARCI

GRUPA I
1.      Halid Fejzić 1996 Hrabro srce
2.      Halil Fejzić 1995 Hrabro srce
3.      Edin Bečić 1999 Hrabro srce

II DIVIZIJA 100 M – MUŠARCI

GRUPA I
1.      Ramiz Ahmetović 2003 Zavod Tuzla
2.      Hamza Hadžimuratović 2006 Vladimir Nadzor
3.      Emrah Kurtić 2003 Zavod Tuzla
GRUPA II
1.      Adnan Halilović 2004 Zavod Tuzla
2.      Amar Smajić 2005 KSS Tuzla
3.      Suad Saletović 2004 Koraci nade

II DIVIZIJA 100 M – ŽENE

GRUPA I
1.      Dženana Kolak 2001 SSOIRO S arajevo
2.      Dijana Filipović 1993 Zavod Bakovići
3.      Zehrina Memić 1994 Koraci nade

 

 

 

II DIVIZIJA 200 M – MUŠKARCI

GRUPA I
1.      Islam Aličić 1998 Zavod Bakovići
2.      Avdo Okanović 2006 KSS Tuzla
3.      Milan Marković 2004 Zavod Tuzla

II DIVIZIJA SKOK U DALJ – MUŠKARCI

GRUPA I
  1. Izet Dedić
2002 Koraci nade
  1. Stipo Klarić
1962 Zavod Bakovići

II DIVIZIJA SKOK U DALJ – ŽENE

GRUPA I
  1. Sanela Aljukić
2003 Koraci nad

II DIVIZIJA BACANJE KUGLE – MUŠKARCI

GRUPA I
  1. Nihad Zildum
1972 Zavod Bakovići
  1. Mihajlo Sladoje
2005 SSOIRO Sarajevo
3.      Edin Kikić 1997 Koraci nade

II DIVIZIJA BACANJE KUGLE – ŽENE

GRUPA I
  1. Dragana Mašić
2000 Zavod Bakovići
  1. Dženana Kolak
2001 SSOIRO Sarajevo

III DIVIZIJA 50 METARA – ŽENE

GRUPA I
  1. Marina Popović
2004 KSS Tuzla
2.      Mejrema Mulavdić 2010 Zavod Tuzla
  1. Minela Sablja
2010 Vladimir Nadzor
GRUPA II
  1. Belma Mukić
2003 Zavod Tuzla
  1. Vahida Musić
1993 Osmjeh nade Kalesija
3.      Lana Mujić 1991 Koraci nade

III DIVIZIJA 50 METARA – MUŠKARCI

GRUPA I
1.      Ahmed Mašetić   SSOIRO Sarajevo
2.      Adnan Salkić 2013 Osmjeh nade Kalesija
  1. Robert Lakić
2013 KSS Tuzla

 

 

GRUPA II
  1. Dževad Iskić
1996 Hrabro srce
  1. Mahir Devezić
  Hrabro srce
  1. Ibrahim Ahmetović
  Hrabro srce

III DIVIZIJA BACANJE LOPTICE – ŽENE

GRUPA I
  1. Ena Lukač
2002 SSOIRO Sarajevo
2.      Amina Gurdić 2008 Hrabro srce
3.      Selma Čohodarević 2000 Hrabro srce
GRUPA II
  1. Lejla Brđanović
1993 Osmjeh nade Kalesija
2.      Slavica Martinović 1971 Zavod Baković
3.      Irma Čorić 1997 Hrabro srce

III DIVIZIJA BACANJE LOPTICE – MUŠKARCI

GRUPA I
  1. Haris Fako
2006 Vladimir Nadzor
  1. Ahmed Mašetić
  SSOIRO Sarajevo
  1. Elmedin Mujić
2002 Koraci nade
GRUPA II
  1. Fuad Smajlović
1987 Osmjeh nade Kalesija
2.      Marko Volaš 2001 Zavod Baković
  1. Mahir Vejzović
2001 Koraci nade

III DIVIZIJA SKOK U DALJ IZ MJESTA – MUŠKARCI

GRUPA I
  1. Enes Ćerkić
1980 Osmijeh nade
  1. Bojan Vidović
2006 Vladimir Nadzor
3.      Bakir Dugonjić 2005 Koraci nade